Ніколи не звільняється пам’ять з кайданів жахіть. Вони лишають довгі, чорні тіні на білосніжних аркушах історії. В Україні однією з таких нічим не виправданих і досі незбагненних подій став Голодомор 1932-1933 років, який постійно нагадує про себе трагедією мільйонів померлих тоді й ненароджених потім українців.

Задля вшанування світлої пам’яті кількамільйонної когорти тих стражденних тілес та душ 29 листопада 2018 року вчитель української мови та літератури ОНЗ «Люблинецька ЗОШ І-ІІІ ступенів» Ірина Миколаївна Ярмолюк провела з учнями 9-Б класу урок-реквієм «Жовтий князь «величної» доби».

Учасники виховного заходу майстерно і зворушливо продекламували поезії, присвячені темі Геноциду 1932-1933 років, інсценізували уривок із повісті Василя Барки «Жовтий князь», переглянули тематичну презентацію, зачитали болючі спогади тих, кому вдалося вижити у ті страшні роки. Найбільш активними були Анастасія Карпук-Сугак, Ангеліна Киричук, Назар Левкович, Іванна Пашкуда, Тетяна Плясун, Євгеній Сельвашук, Ольга Супрунюк, Дмитро Шворак.

Яскравим доповненням усього став виступ вокального аматорського колективу «Спалах» (учениці 9 класу) Люблинецької ОТГ, який виконав пісню «Летіла зозуля».

Ніхто, а на захід прийшли директор,учителі та учні старших класів школи, не залишився байдужим до всенародного болю, що торкнувся серця кожного. Пам’ять жертв Голодомору присутні вшанували хвилиною мовчання. Сподіваємося, що яскравий вогник свічки пам’яті ніколи не згасне в душах українців, а буде палати вічно.

Палатиме заради щасливого майбутнього нашої України.

«ЖОВТИЙ КНЯЗЬ «ВЕЛИЧНОЇ» ДОБИ»
Розробка: Deprocote & SCSI