14 січня 2021 року набрали чинності  зміни до ст. 46, 47 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення».

Закон встановлює фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (це 3400-5100 гривень) для юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців за:

  • за допуск особи у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, та громадський транспорт у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, без попередження, донесеного в будь-якій формі та в будь-який спосіб, про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовлені самостійно,
  • за відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення);
  • за обслуговування споживачів у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, працівниками суб’єктів господарювання та/або безпосередньо фізичною особою – підприємцем без вдягнутих засобів індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

          Також даним Законом визначається, що складати постанови про накладення штрафів та застосування фінансових санкцій уповноважені посадові особи територіальних органів центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення. Тобто, накладати ці штрафи буде Держпродспоживслужба. Хоча суб’єкту господарювання пропонується викликати (в разі виявлення порушників) представників Нацполіції з повідомленням про адміністративне правопорушення.

         Ковельське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області закликає суб’єктів господарювання та громадян  дотримуватися протиепідемічних вимог.

За відсутність маски в магазині під час карантину – штраф понад п’ять тисяч гривень
Розробка та підтримка: SCSI