В ОНЗ “Люблинецька ЗОШ І-ІІІ ступенів” з 25 листопада 2020 року  стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля», мета якої – привернення уваги спільноти до актуальних проблем сьогодення: запобігання та протидія домашньому насильству щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, торгівля людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.  

У ці дні активно попрацювали учні та вчителі початкових класів. Школярі переглянули мультурок «Дітям про насильство», відеоролики «Допоможи зупинити насильство над дітьми», «Я — проти насильства», а також  тематичний мультфільм «Битись чи не битись» із серії «Корисні казки». Учасники освітнього процесу  3-4 класів взяли участь у конкурсі малюнків «Ми проти насильства в сім’ї».

     В 5-11 класах були проведені години спілкування «Я маю право жити без насильства», «Зупини насильство». «Не будь байдужим» з переглядом відеоролика “Розкажи дорослому, якому довіряєш”. Пройшли уроки на тему: «Інтимне селфі в інтернеті» та «Протидія торгівлі людьми». Учні взяли участь у дискусії «Що потрібно зробити дитині, щоб уникнути булінгу?». 

     До проведення акції «16 днів проти насилля»  долучилися і працівники соціально-психологічної служби школи. В 3-10 класах соціальний педагог Глущук О. М. та практичний психолог Кузьмич О.А. провели заняття з елементами тренінгу «Сім’я -простір без насильства», тренінг «Зупини насильство-захисти себе», урок толерантності «Добро починається з тебе», поновили інформаційний куточок «Зупинимо булінг». З метою вивчення проблеми насильства над дітьми та  ставлення до їхніх потреб  у 7-8 класах практичним психологом школи Кузьмич О.А.  проведене анкетування учнів.

      Вчитель історії та правознавства Пліс І.В. провела юридичний лікбез серед учнів 5-8 класів та  заняття-гру «Знай свої права і обов’язки».

Активно попрацювали члени учнівського самоврядування навчального закладу. На початкових класах у п’ятницю був проведений День самоврядування. Представники учнівської ради на уроках у старших класах  провели міні-лекції “Людина не товар”, “Стоп-булінг!”. У фойє школи організована виставка стінгазет-колажів «Стоп насильству», а члени прес-центру випустили «Шкільну газету» на тему  «Попередження насильства та дотримання прав людини».

Відбулась щорічна акція «16 днів проти насилля»
Розробка та підтримка: SCSI