На виконання доручення Державної екологічної інспекції України від 09.02.2022 року № 42 “Про посилення заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об′єктів рослинного світу”, повідомляємо, що у весняний перід відбувається торгівля ранньоквітучими рослинами, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення: підсніжник білосніжний (звичайний), білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, черемша, конвалія звичайна тощо. Торгівля відбувається на ринках та поза їх межами.

        Торгівля на ринках рослинами, занесеними до Червоної книги України, дикорослими рослинами, у тому числі лікарськими, заборонена відповідно до абзацу 5 пункту 41 Правил торгівлі на ринках.

Також, частиною 4 статті 9 Закону України “Про рослинний світ”, торгівлю лікарськими і декоративними видами рослин та їх частинами (конвалія звичайна), зібраних в порядку загального користування, заборонено.

Відповідальність за дане правопорушення передбачена частинами 1, 2 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

– Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу –

тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

– Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, –

тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу.

        Збереження первоцвітів залежить від свідомого ставлення до проблеми кожного з нас. Ми з нетерпінням чекаємо пори, коли розтане сніг, прилетять птахи і з’являться перші вісники весни – первоцвіти, безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів. Однак, поступово наші ліси збіднюються на ці чудові творіння природи, і на сьогодні вже більша їх частина належить до категорії рідкісних і зникаючих рослин, що занесені до Червоної книги України.

Квітка первоцвіту у вазі – полонянка, приречена на загибель.

Збережемо прекрасні квіти для нащадків!

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ
Розробка та підтримка: SCSI