Вимоги до безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів встановлено Правилами безпеки систем і газопостачання, затвердженими наказом Міністерства снергепікм та вугільної промисловості України від 15.05.2015 №285. Ці Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, діяльність яких пов’язана з експлуатацією, ремонтом системи газопостачання.

    Відповідно до вимог пунктів 3.2 та 3.3 розділу ІІІ Правил безпеки системи газопостачання власник (балансоутримувач, орендар):

– повинен забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства україни;

– відповідає за технічний стан і безпечне користування  газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.

Згідно з пунктом 6.8. Правил вентиляційні канали підлягають перевірці і  прочищенню одночасно з димовими. У разі  відсутності димових каналів, вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на  рік.

Технічне обслуговування та поточний ремонт внутрівшньобудинкових систем газопостачання здійснюються суб’єктом, визначеним співвласниками   багатоквартирного будинку, за рахунок співвласників.

Слід зазначити, що ігнорування вимог зазначених вище нормативно- правових актів є неприпустимим, оскільки газопроводи та споруди на них – це об’єкти підвищеного ризику.

Про безпечну експлуатацію димових і вентиляційних каналів
Розробка та підтримка: SCSI