Щороку в лютому з метою популяризації правових знань, формування правової культури учасників освітнього процесу, попередження правопорушень та негативних явищ  серед учнівської молоді  в ОНЗ «Люблинецька ЗОШ І-ІІІ ступенів» проходить Тиждень правовиховної роботи. 

Протягом Тижня з учнями молодших класів були проведені бесіди про дотримання правил для учнів «Ми — школярі»,  гра «Один за всіх і всі за одного», бесіда «Знай  свої права, дитино»,  година спілкування з елементами гри «Правовий вернісаж», диспут «Ми знаємо свої права, а обов’язки?».

У старших класах проходили виховні години:  «Протидія булінгу в дитячому середовищі», «Пропуски уроків без поважних причин – крок до злочину», «Твої права – твій захист», урок – гра «Правознайка», «Дисципліна: це добре чи погано?», «Торгівля людьми: злочин та порушення прав людини»,  «Види насильства в сім’ї», «Булінг в школі. Відповідальність за вчинені дії».

Вчитель правознавства Пліс І.В. організувала перегляд і обговорення відеоролика «Порушення прав дитини: експлуатація та торгівля людьми», перегляд документального фільму про права людини та правозахисну діяльність в Україні. На уроках основ здоров’я діти переглянули відеоролики про наслідки куріння.

Цікавою була зустріч старшокласників з інспектором Ковельського ВП Турчин О.В., яка провела лекцію  з превентивного виховання “Відповідальність неповнолітніх за правопорушення” та роз’яснювально-профілактичну бесіду з учнями 6-7 класів щодо вчинення правопорушень у підлітковому середовищі. Інспектор ВП Кузьмук Ю.С. є частим гостем не тільки в ОНЗ “Люблинецька  ЗОШ І-ІІІ ст”,  а й у  Мощенській ЗОШ І-ІІ ступенів. Працівники психологічної служби школи провели з учнями правовий брейн-ринг,  створювали буклети «Права і обов’язки учнів», грали у гру-мандрівку  «Права у моєму житті».  

Організація бесід і зустрічей учнів з правоохоронцями є традиційною формою превентивної роботи у школі,  яка  дозволяє учням реальніше і глибше зрозуміти всю небезпечність негативних наслідків протиправної поведінки і не допускати її в майбутньому.

Правовиховна робота в ОНЗ “Люблинецька ЗОШ І-ІІІ ст.”
Розробка та підтримка: SCSI