Кабінет Міністрів вдосконалив програму виплатикомпенсації роботодавцям за працевлаштуваннявнутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Зокрема, згідно з внесеними змінами у Постанову №696 від 8.09.2015 р., роботодавець отримує:

компенсацію витрат на оплату праці (але не вищедвох розмірів мінімальної заробітної плати, установленої законом) за працевлаштуваннязареєстрованих безробітних з числа ВПО на умовахстрокових трудових договорів тривалістю не більше шести календарних місяців, за умовизбереження гарантій зайнятості такої особи упродовж періоду, що перевищує тривалістьвиплати удвічі.

У разі звільнення працівника, за якоговиплачувалася компенсація до закінченнявстановленого строку збереження гарантійзайнятості у разі звільнення працівника за власнимбажанням, за угодою сторін, або за  ініціативироботодавця, сума виплачених коштів повертаєтьсяу повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціальногострахування України на випадок безробіття абоФонду соціального захисту осіб з інвалідністюзалежно від джерела фінансування компенсації.

Виняток: коли на його робоче місце роботодавцемпрацевлаштовано іншого зареєстрованогобезробітного за направленням територіальногоцентру зайнятості до закінчення встановленогостроку збереження гарантій зайнятості.

У разі якщо на місце звільненого працівникапрацевлаштовано зареєстрованого безробітного зчисла внутрішньо переміщених осіб, виплатакомпенсації продовжується до закінченнявстановленого строку збереження гарантійзайнятості.

Рішення про вдосконалення програми виплатикомпенсації роботодавцям за працевлаштуваннявнутрішньо переміщених осіб було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України 24 січня 2023 року.

Нагадуємо, отримати інформацію можна також, зателефонувавши

(03352) 7-11-40 , 7-11-43, 5-03-16 (093) 256 83 62