З метою громадянського виховання учнівської молоді, збереження історичної пам’яті та з нагоди 75 річниці з Дня депортації кримськотатарського народу в ОНЗ «Люблинецька ЗОШ І-ІІІ ст.» проходили заходи по вшануванню жертв геноциду кримськотатарського народу. Відвідувачі шкільної бібліотеки мали змогу  ознайомитися  з матеріалами фотовиставки «18 травня 1944 року – трагічна дата в історії кримськотатарського народу».  Старшокласники взяли участь у практичному  занятті «Дослідження документів щодо депортації з Криму представників кримськотатарського та інших народів у 1944 р»,  перегорнули сторінки журналу кримської історії «Спецпереселенці не мають права…». 

В рамках проекту «Покинута кімната», який триває в нашій школі протягом  цього   навчального  року,   учні 10 класу  провели  урок-реквієм «Ніколи знову». Виступаючі  нагадали про жахливі події 18 травня 1944 року, а також озвучили свідчення тих, кому вдалося вижити під час цієї трагедії (опубліковані на сайті Українського інституту національної пам’яті).

      Під час заходу було продемонстровано уривок з фільму «Хайтарма», сюжетна лінія якого відтворює життя льотчика-винищувача, двічі Героя Радянського Союзу Амет Хана Султана. За іронією долі, фільм отримав премію «Ніка» на Московському фестивалі…

На завершення прозвучала  пісня Джамали «1944», з якою співачка – громадянка України, але кримська татарка за походженням, здобула перемогу на Міжнародному музичному конкурсі «Євробачення – 2016». В цій пісні Джамала розповіла історію своєї бабусі Назил-Хан, що пережила жахіття виселення з рідного краю.

Усіх загиблих під час примусової депортації було вшановано хвилиною мовчання.

Перегортаючи сторінки історії
Розробка та підтримка: SCSI