Власникам тварин необхідно дотримуватися слідуючих вимог:

Утримувати свиней безвигульно, не допускати контакту із іншими тваринами, особливо бродячими, які можуть переносити збудника інфекційної хвороби.

При вході у приміщення обладнати дезкилимок, який регулярно заправляти дезрозчином.

Для догляду за тваринами використовувати змінний одяг та взуття, окремий інвентар.

Регулярно проводити прибирання, дезінсекцію та дератизацію (боротьба з комахами та гризунами) в свинарнику.

Годівлю свиней здійснювати кормами після обов’язкової термічної обробки шляхом проварювання.

У випадку виявлення ознак захворювання свиней або раптової їх загибелі необхідно негайно звернутися в найближчу установу ветеринарної медицини для встановлення причин та проведення подальших заходів.

В разі загибелі, вимушеного забою свиней, не викидати трупи, рештки забою на сміттєзвалища, інші місця не призначені для цього. Замітьте, той господар, який викинув труп тварини у лісі, на смітник, інші місця, наражає на небезпеку господарства інших власників, тому що бродячі тварини, птахи, комахи контактуючи із зараженим матеріалом будуть розносити інфекцію на інші території.

При виявленні вищевикладених фактів викидання трупів тварин, просимо інформувати за номерами тел. 102, 7-13-89.

Всі такі випадки будуть розслідуватись за участю спеціалістів Держпродспоживслужби та працівників поліції. Винні особи будуть притягуватись до відповідальності згідно чинного законодавства України.

Утилізацію проводити шляхом спалювання або захоронення трупа по місцю загибелі тварини на глибину не менше 2 метрів з послідуючою дезінфекцією місця захоронення, інвентарю, спецодягу, приміщень.

Ковельське міськрайонне управління  ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області

Пам’ятка по профілактиці захворювань свиней на інфекційні захворювання