На виконання Указу Президента України від 22.07.2019 № 542/2019 “Про заходи щодо протидії рейдерству”, Головним управлінням Держгеокадастру у Волинській області забезпечується наповнення Державного земельного кадастру та внесення (перенесення) відомостей про земельні ділянки, обмеження (обтяження) у їх використанні, зареєстровані до 01.01.2013 року у Державному  реєстрі земель.

Люблинецька селищна рада об′єднаної територіальної громади доводить до відома громадян – власників (користувачів) земельних ділянок, що документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельними ділянками, видані до 01.01.2013 року, є дійсними. Земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі та можуть бути об′єктами цивільних прав з моменту присвоєння їм кадастрового номера.

Державна реєстрація земельних ділянок – це процедура закріплення прав власників землі та землекористувачів на земельні ділянки на основі документів, що підтверджують ці права, а також гарантування непорушності їх меж при формуванні суміжних земельних ділянок.

В свою чергу, кадастровий номер земельної ділянки є істотною умовою договорів щодо прав на земельні ділянки (продажу, оренди, дарування тощо) та є обов′язковим для формування спадщини.

Відповідно до п. 2 прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про Державний земельний кадастр”, якщо відомості про зазаначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності) або особи, яка подала заяву про визнання спадщини відумерлою, якщо така справа прийнята до провадження судом.

З переліком суб′єктів господарювання, що мають кваліфіковані сертифікати на провадження господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою, можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держгеокадастру (https://land.gov.ua) або в територіальному органі.

Якщо ж земельній ділянці було присвоєно кадастровий номер, то це повинно відображатись на сторінці Публічної карти України (http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta).

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ (КОРИСТУВАЧІВ) ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК