Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» від 07.12.2017р. внесено зміни до низки законодавчих актів, в тому числі до Кодексу України про адміністративні правопорушення ( ст. ст. 31-, 325-1, 325-2, 325-3).

Відповідно до вище вказаних статей, п. 11.2 «Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт» затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013р. № 474/5, введено новий вид адміністративної відповідальності за несплату аліментів на утримання дитини – це суспільно-корисні роботи. Виконання суспільно корисних робіт передбачає виконання особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об’єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування щорічно, за зверненням уповноваженого органу пробації.

Згідно ст. 325-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 14.1 «Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт» затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013р. № 474/5, до обов’язків підприємств, установ та організацій віднесено погодження з уповноваженим органом з питань пробації переліку об’єктів, на яких порушники виконують суспільно корисні роботи, та видів робіт, що можуть ними виконуватись; контроль за виконанням порушниками призначених їм робіт; своєчасне повідомлення уповноваженого органу з питань пробації про ухилення порушника від відбування суспільно корисних робіт; ведення обліку та інформування уповноваженого органу з питань пробації про кількість відпрацьованих порушником годин; нарахування плати порушнику за виконання суспільно корисних робіт та перерахування її на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів.

З метою реального та узгодженого виконання вимог чинного законодавства, на підставі рішення виконавчого комітету Люблинецької селищної ради № 9-3/2018 від 26.09.2018 року просимо до 01.12.2018 року надати виконавчому комітету Люблинецької селищної ради пропозиції щодо визначення об’єктів та видів суспільно-корисних робіт, які можуть виконуватись на Ваших підприємстві, установі, організації у 2019 році, орієнтовний їх обсяг у годинах.

Реалізація вище згаданих правових норм сприятиме зменшенню заборгованості по аліментах та забезпеченню належного утримання осіб, які отримують аліменти, що в свою чергу сприятиме захисту їх прав.

Виконавчий комітет Люблинецької селищної ради

Шановні керівники підприємств, установ, організацій Люблинецької територіальної громади!